fbpx

Bently i ri, kushton mbi 300 mijë

Bentley ka një makinë tepër luksoze e cila është e destinuar për krerët e shtetit dhe për korporata të mëdha, dhe në përgjithësi për yjet e pasur.

Mulsanne është një pjesë e kulturës automotive, që në një mënyrë shfaqë trashëgiminë dhe artizanalet që kanë lindur dhe janë edukuar te disa automobila të mirë të botës gjatë shekullit të kaluar.

Bentley Mulsanne ka një motor V8, 6.8 litër, turbochargers. Prodhimi është i jashtëzakonshëm, Mulsanne ka 505 kuaj fuqi, ndërsa nga 0 deri në 60 mph arrin vetëm për 5,1 sekonda.

Çmimi për këtë super makinë, Bentley Mulsanne Twin Turbo Premium V-8, 6.8 L është hiq më pak se 303.700 dollarë.

Lajme të ngjashme

Back to top button