fbpx

Horoskopi ditor, e enjte 17 dhjetor 2020

Dashi
Do bëni edhe sakrifica sot ju te dashuruarit vetëm e vetëm qe te ruani një ambient sa me te ngrohte ne jetën tuaj ne çift. Beqaret do kalojnë momente te këndshme me një person dhe do jene gati te fillojnë me ta një lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar mos kryeni shpenzime te pamenduara sepse situata mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit. Me pas nuk do ketë kthim mbrapa.

Demi
Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë plot çaste te lumtura gjate kësaj dite dhe do preferojnë ta kalojnë çdo moment te lire pranë atij qe dashurojnë. Beqaret duhet te tregohen akoma me te duruar ne mënyrë qe te gjejnë personin me te përshtatshëm. Financat do jene delikate për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni. Kjo ka rrezik t’iu shkatërrojë rrënjësisht.

Binjaket
Priten disa probleme te vogla sot mes jush dhe atij qe keni ne krah dhe shkaku janë paratë e përbashkëta. Mundohuni te flisni qetësisht dhe te gjeni zgjidhje. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe nuk do përfitojnë aq sa duhet nga ftesat qe do iu bëhen. Ne planin financiar gjendja do jete me e mire se kurrë me pare. Do kryeni edhe ndonjë shpenzim me shume.

Gaforrja
Do tregoheni shume realiste gjate kësaj dite ju qe jeni ne një lidhje dhe do hidhni hapat e duhura ne jetën sentimentale. Beqaret do jene konfuze dhe nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Tregohuni te kujdesshëm. Gjendja e financave do mbetet delikate sidomos nëse shpenzoni shuma marramendëse. Qëndroni gjithë kohës me këmbë ne toke.

Luani
Mos e kritikoni ne çdo çast partnerin tuaj sot sepse ai nuk do jete ne humorin e duhur dhe do ndihet keq. Beqaret do bëjnë te pamundurën për te tërhequr pas vetes dike, mirëpo nuk do ja arrijnë dot qëllimit. Gjendja financiare do jete gjithë kohës e mbrojtur. Do kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e mire.

Virgjeresha
Nëse nuk bëni pak me tepër lëshime ne jetën tuaj ne çift sot, ka rrezik qe marrëdhënies se krijuar t’i vije fundi. Mos e prishni me dorën tuaj gjithçka qe keni krijuar. Beqaret do jene shume ëndërrimtare dhe nuk do arrijnë dot ta gjejnë një person qe do ju përshtatet ne çdo pike. Ne planin financiar do keni p[probleme serioze për shkak te pamaturisë se treguar se fundmi.

Peshorja
Qetësia do mbizotëroje ne çdo moment sot për ju qe jeni ne një lidhje. Kjo do beje qe ju te flisni me tepër me atë qe keni ne krah dhe do i sqaroni te gjitha problemet. Beqaret do qëndrojnë gjithë kohës me miqtë e ngushte dhe nuk do e ndiejnë asnjë çast nevojën e dikujt. Dielli do jete planeti qe do ua qartësojë mendimet ne planin financiar dhe do ju beje te hidhni hapat e duhura.

Akrepi
Tregohuni te hapur dhe bujare sot ju qe jeni ne një lidhje sepse përndryshe mund te keni ndonjë tronditje. Ata qe janë beqare nuk do ndihen shume te sigurte për hapat qe duhet te hedhin dhe do preferojnë te qëndrojnë gjithë kohës vetëm. Merkuri do jete si një thike me dy presa ne planin financiar. Mundohuni t’i kufizoni sa te mundni shpenzimet sepse problemet do jene serioze me pas.

Shigjetari
Dite negative do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni probleme me partnerin dhe nuk do reshtni se e kritikuari atë. Beqaret do jene gjithë kohës te mërzitur dhe nuk do pranojnë te dale me personat qe do i joshin. Gjendja e buxhetit nuk do jete e keqe, megjithatë duhet te mendoni edhe për te nesërmen. Hiqni disa para mënjanë sepse do keni me te vërtetë nevoje.

Bricjapi
Do keni ide shume te qarta sot ne jetën tuaj ne çift dhe do hidhni hapat e duhura. Gjithçka do jete me ndryshe se disa kohe me pare. Beqaret do e realizojnë takimin e shumëpritur dhe do fillojnë një lidhje te qëndrueshme me personin qe do pëlqejnë. Edhe pse fati do jete me ju ne planin financiar, mire është te mos kryeni shpenzime te konsiderueshme.

Ujori
Mos e provokoni ne asnjë moment partnerin tuaj sot sepse ai nuk do jete ne humorin e duhur dhe mund te lindin mosmarrëveshje te mëdha. Beqaret duhet te njihen mire me personat qe do takojnë para se te hedhin çdo lloj hapi. Sektori i financave do mbetet i qëndrueshëm ne çdo moment. Keni mësuar nga gabimet e se shkuarës dhe do dini sa para te shpenzoni e sa te hiqni mënjanë.

Peshqit
Dite tejet e vështirë do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Për shume gjera nuk do merreni vesh me partnerin dhe nuk do kenë te reshtur mosmarrëveshjet. Beqaret ka mundësi te bien koke e këmbë ne dashuri me një vartësin e tyre. Për financat do jete dite e begate. Do i organizoni me kujdes ato para qe keni dhe do dini sa para te shpenzoni.

Lajme të ngjashme

Back to top button