fbpx

Tre pikë të rëndësishme për United

Më lehtë se që pritej, Manchester United, ka shënuar fitore në derbin e së dielës kundër Tottenhamit.

Djajtë e Kuq triumfuan 3:0 në këtë përballje për t’i siguruar tre pikë të rëndësishme në këtë fazë të stinorit.

Marouane Fellaini (9’), Michael Carrick (19’) dhe Wayne Rooney (34’) shënuan golat e kësaj fitoreje për Unitedin.

Këta të fundit tani kanë 56 pikë në pozitën e katërt në renditje, teksa Tottenhami ka 50 pikë në pozitën e shtatë.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button