fbpx

Zaev: Nga kush të kërkoj drejtësi, nga Zvërlevski apo Mijallkovi?

Lidhur me pyetjen e gazetarëve se pse pas një viti e gjysme, tani ka ngritur padinë kundër biznesmenit që ka tentuar t’i montoj mit –marrje, lideri i opozitës Zoran Zaev. Tha se me këtë qeveri nuk dihet çfarë është e gatshme të bëjë vetëm që të shpëtojë lëkurën e Gruevskit dhe të familjes.

“Do të ketë proces gjyqësore. Ditëve të fundit pa qartë montimi i rastit. Ai njeri mundeshe edhe atë ditë para sallës universal së bashku e policinë të tentojë që të më jep para. Nuk mund ta dini se deri ku shkon kjo çmenduri. Ku të padis? Nga kush të kërkojë drejtësi? Nga familja dhe Mijallkovi? Ta paraqes te Zvërlevski dhe Ilievski?”, pyet Zaev.

Lajme të ngjashme

Back to top button