fbpx

LAJM dhe Almakos i kërkojnë falje Artan Grubit të BDI-së

Redaksia e të së përditshmes LAJM bashkë me portalin Almakos, i kanë kërkuar falje shefit të kabinetit të kryetarit të BDI-së Ahmeti, Artan Grubi, për tekstet e tyre ku apostrofohet Grubi.

Njëkohësisht, gazeta dhe portali kanë tërhequr shkrimet që nga Grubi janë konsideruar ofenduese dhe trilluese duke kërkuar falje publike para gjithë opinionit si pasojë e kërkesës së deputetit Artan Grubi që këto media të kërkojnë falje për botimin e teksteve të pavërteta.

LEXO: Paralajmërimet për padi rrezik për lirinë e mediave

 

12345

Lajme të ngjashme

Komentet

  1. Ok po shihet qart artan qe tkerkun falje po ti kur kur ke mi kerku falje popullit per rena fitne e gabime

  2. Justifikim i kerkeses per falje qenkan gjyqet? Jo zoteri ju edhe me gjyq te Gjermanise do kerkonit falje,bile as nuk do guxonit te shkruani brockulla.Shkruni dic per PDSH-ne dhe Menduh Thaqin,se keni mjaft materijal per Tomahawk-et e merzitshem e ofendues,por jo se nuk ua mban se jane sorta e juaj.Jo se Grubi eshte ndonje far burri i mire,por me argumente e mos i genjeni e mos e humbni kuptimin situatave.

Back to top button