fbpx

Shembët depoja, vdesin pesë persona

Të paktën pesë njerëz kanë vdekur dhe dhjetra të tjerë janë shpallur të humbur, pas një shembje të depos së çimentos në Bangladesh.

Rreth 100 njerëz ishin në ndërtesë në qytetin Port të Mongla, 200 km (125 milje) në jug-perëndim të kryeqytetit Dhaka, kur kulmi ka rënë në rrugë.

Depoja ka qenë në ndërtim e sipër.

Më shumë se 40 njerëz u shpëtuan dhe disa u dërguan në spital.

Bangladesh ka një histori të standardeve të dobëta të sigurisë së ndërtesave, transmeton gazeta Tribuna.

Lajme të ngjashme

Back to top button