fbpx

Shkatërrohet Shakhtari

Pak a shumë sikurse pritej, Bayern Munichu ka arritur të triumfojë në përballje me Shakhtar Donetskun.

Bavarezët shënuan fitore të thellë 7:0 në përballje ukrainasve për të kaluar tutje.

Thomas Muller (4’ p dhe 52’), Jerome Boateng (34’), Holger Badstuber (63’), Robert Lewandowski (75’) dhe Mario Gotze (87’) shënuan golat e këtij triumfi për vendasit.

 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button