fbpx

Apple prezanton laptopin më të hollë

Apple prezanton laptopin më të ri MacBookun. Laptopi MacBookun është një pajisje e re Macu më i lehtë dhe më i hollë i krijuar nga Apple.

Ai ri peshon vetëm 900 gramë dhe është i hollë 13.1 milimetra, është i përbërë nga metali ka ekran 12 inç me rezolucion 2304×1440.

Apple me këtë pajisje ofron edhe tastierën me tasta më të mëdhenj dhe drita LED të vendosura në secilën në mënyrë që të shihen gjatë natës.

Pritet që MacBooku i ri me 8GB RAM, të dalë në treg më 10 prill kundrejt çmimit prej 1300 dollarë.

24 për qind më i hollë se MacBook Air i fundit, laptopi u lansua në konferencën e veçantë të Apple-it në San Francisco.

Lajme të ngjashme

Back to top button