fbpx

Mitingu i PD-s, e shtyn derbin e Tiranës

Shtyhet sërish derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, por nuk është caktuar ende një datë se kur do të luhet.

Policia e Tiranës ka refuzuar garantimin e sigurisë në stadium për shkak se të enjten, më 12 mars, Partia Demokratike zhvillon një miting-protestë çka ka bërë që klubet të bien dakord për shtyrjen e ndeshjes.

Derbi Tirana-Partizani është reklama më e bukur e futbollit shqiptar, por faktorë të ndryshëm po e bëjnë të pamundur zhvillimin normal të tij.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button