fbpx

Reali me shumë vështirsi kualifikohet (VIDEO)

Skuadra gjermane, Schalke, ka shënuar fitore të madhe 4:3 në udhëtim kundër Real Madridit.

Gjermanët treguan një lojë fantastike në Santiago Bernabeu duke fituar kundër mbretërve.

Gjithsesi kjo fitore nuk iu mjaftoi atyre për të kaluar tutje, pas humbjes 2:0 në sfidën e parë në Gjermani.

Fuchs, Huntelaar (2) dhe Sane shënuan golat e këtij triumfi për Schalken, teksa për Realin realizuan Ronaldo (2) dhe Benzema.

 


Real Madrid vs Schalke 3-4 All Goals… by EarthSavi

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button