fbpx

Arsenali kualifikohet më tej

Skuadra londineze, Arsenal, ka arritur të shënojë fitore të madhe në udhëtim kundër Manchester United.

Londinezët triumfuan 2:1 kundër Djajve të Kuq në Kupën FA për të kaluar në fazën tjetër.

Nacho Monreal (25’) dhe Danny Welbeck (61’) shënuan golat e kësaj fitoreje për Arsenalin, teksa golin e vetëm të vendasve e shënoi Wayne Rooney (29’).

Futbollisti kosovar, Adnan Januzaj, luajti nga minuta 73’ në këtë sfidë, duke u ndëshkuar me karton të verdhë në fundin e takimit.

 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button