fbpx

Gëzim për Kosovarët

Botërori i ardhshëm, ai i Rusisë, do t’i sjell një gëzim të madh tifozëve të Përfaqësueses së Kosovës.

Kjo e fundit do të jetë pjesëmarrëse në ‘Rusia 2018’ pas fjalëve që dha kreu i UEFA-s, Michel Platini.

Francezi theksoi se më së largu Kosova do të pranohet në UEFA dhe FIFA vitin e ardhshëm, atëherë kur fillojnë kualifikimet për këtë Botëror.

 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button