fbpx

United do të derdhë shumë para për futbollistë të rinj

Skuadra angleze Manchester United ka bërë gati 88 milionë stërlina për Memphis Depay, Raphael Varane dhe Marquinhos.

Angel Di Maria që u transferua verën e kaluar për 75 milionë euro pritet të largohet, ndërsa atë do ta zëvendësoj holandezi Depay, i cili do të kushtojë 20 milionë stërlina.

Për Varane të Real Madridit do të ofrohen 28 milionë stërlina, ndërsa Marquinhos i PSG-së do të kushtojë 40 milionë.

Me këta tre futbollistë natyrisht që Unitedi sezonin e ardhshëm do të jetë në një nivel tjetër, shkruan Metro.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button