fbpx

KM Liria me tre vende të para për U23

Në Radovish dje është mbajtur kampionati zgjedhor në mundje, për senior të rinj. Në fund të garave, nga gjithsej tetë kategori, klubi i mundjes Liria nga Shkupi, arriti të arkivoj tre vende të para, aq sa kishte edhe Ballkaneci i Shtipit, ndërsa vendasit u ndalën me dy vende të para.

Mundësi më i mirë i Maqedonisë, Jasin Rexhallati, pas titullit të fituar javën e kaluar në konkurrencën e seniorëve, vazhdoi dominimin absolut, duke u kurorëzuar ai më i miri edhe për mundësit deri në moshën 23 vjeçe, në kategorinë deri në 65kg. Titullin e javës së kaluar, duke i shtuar edhe një tjetër e kurorëzoi edhe vëllai i tij, Irfan Rexhallari, që kësaj radhe ishte pa konkurrencë në kategorinë deri në 61kg.
Kampioni i tretë i klubit të suksesshëm shkupjan, ishte i riu Isuf Sahiti, që pas një beteje të madhe në finale, mposhti Ertan Rexhepin nga radhët e Tefejuzit.

Klubi i mundjes Liria, arriti të regjistroj edhe dy vende të dyta, përmes Fuat Qailit dhe Burhan Ismailit, ndërsa kishte edhe tre vende të treta, ku u ndalen Emir Abazi, Amir Rexhepi dhe Valon Rogaçi.

Lajme të ngjashme

Back to top button