fbpx

I vrasim të gjithë…

“Ne i vrasim të gjithë në jetë, miku im:
Dikë e vrasim me plumba, dikë me fjalë, një tjetër me vepra…dhe dikë tjetër e vrasim duke mos bërë asgjë, me gjërat që duhet t’i kishim bërë!”

Fjodor Dostojevski ishte shkrimtar shumë i njohur rus, eseist dhe filozof, ndër veprat e tij kryesore janë Krimi dhe Ndëshkimi dhe Vëllezërit Karamazov.

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close