fbpx

Kaos në Romë, 33 huliganë holandezë në pranga

Kryeqyteti italian u përfshi sot nga incidentet, në prag të ndeshjes Roma-Feyenord, e cila do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Evropës.

5000 tifozë të Feyenord, të cilët kanë udhëtuar nga Holanda për të ndjekur ekipin e tyre në ndeshjen e parë në Romë shkaktuan kaos edhe në Romë.

1300 forca policie arrestuan 33 huliganë, ndërsa shumë prej tyre janë plagosur nga përleshjet. Policia ka përdoruar gazlotsjellës dhe ujë për t’i shpërndarë grupet e tifozëve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close