fbpx

I moshuari qorton Jahjagën për punën e bërë (VIDEO)

Presidentja Atifete Jahjaga është ndalur sot në dalë rrugë të qytetit të Mitrovicës, ku është ndeshur edhe me disa momente interesante.

Presidentja Jahjaga është takuar dhe ka biseduar me shumë qytetarë, ku ndër ta ishte edhe një i moshuar, i cili u ankua për jetesën e vështirë me vetëm 70 euro.

“Unë 35 vjet pune e 70 euro po mi jepni, a ju vjen marre me punu kështu, a jeni në mend a çka po boni, a çka po hani, a kah po shkoni. Kush po ju mëson kështu. 20 mijë i ka vra shkau, e 100 mijë i qiten prej Kosove këta hajnat”, tha ai. /albeu

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close