fbpx

Gjykata serbe nis hetimet kundër reperit Gold AG

Hetimi i videos anti-serbe ka nisur nga Gjykata për krime, dhe bëhet fjalë për reperin nga Presheva Arian Agushi, i njohur si Gold AG i cili me spotin e tij të fundit të këngës “Pushka e Lirisë” ka pushtuar faqet e gazetave serbe

Prokurori serb Branko Stamenkovic ka thënë se ” ministria publike ka reaguar menjëherë pasi ky spot është paraqitur në rrjetet sociale. Për këtë marrë të gjitha masat e mundshme me fakte kundër kësaj video dhe autorit “, transmeton lajmin “Presheva Jonë”

Spotin e preshevarit “Pushka e Lirisë” mediat serbe e kanë cilësuar diçka “skandaloze” ku Agushi në videoklipin e këngës dedikuar komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajaziti shihet në uniformë të UÇK i cili “paska vrarë serbe”.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close