fbpx

Atletico Madrid dëshiron shqiptarë në ekip

Atletico Madrid, gjatë afatit kalimtar të dimrit, dështoi ta transferoj Xherdan Shaqirin. Por, Kampioni i Spanjës mund ta ketë një tjetër shqiptarë në radhët e veta.

Fjala është për talentin shqiptar, Rey Manaj, i cili luan te skuadra italiane, Cremoneses, ka bërë të ditur “Gianluca di Marzio”.

Sulmuesi shqiptar është duke shkëlqyer me paraqitjet e te ekipi italin, derisa i ka rënë në sy drejtuesve të ekipit spanjoll që do të bëjnë përpjekje ta transferoj gjatë afatit kalimtar të verës.

Por, raportohet se dutbollisti shqiptar, 17-vjeç, kërkohet edhe nga Manchester United dhe Juventus.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close