fbpx

Pijanecët e Europa Leagues (VIDEO)

Europa League rikthehet sot me ndeshjet e para pas fazës të grupeve. Shumë përballje interesante priten të jenë në këtë raund garash. Njëra nga ato është edhe sfida ndërmjet Romës dhe Feynordit. Tifozët holandezë kanë udhëtuar në numër të madh në Itali dhe se atje po shkaktojnë probleme të mëdha.

Mediat italiane raportojnë se qindra tifozë holandezë kanë qenë të dehur dhe janë përballur me policinë deri në orët e para të mëngjesit. Shumë prej tyre janë arrestuar.

Në videon në vijim mund të shikoni grupin e madh të tifozëve të dehur dhe përballjen me policinë./Indeksonline/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close