fbpx

Mark Zuckenberg uron Vitin e Dhisë, në kinezisht

Mark Zuckenberg, themeluesi i rrjetit më të madh social në botë, Facebook, ka mahnitur të gjithë me mesazhin e tij urues për Vitin e Ri kinez.

Ky Vit i Ri konsiderohet si viti i dhisë/bricjapit, ndërsa Zuckenberg ka komentuar që ky moment të jetë i përtëritjes dhe festës.

“Shpresoj që do të kaloni shumë mirë të rrethuar nga miqtë dhe familja dhe shpresoj që Viti i Dhisë të sjell shëndet dhe lumturi për ju”, ka thënë Zuckenberg transmeton Indeksonline.

Shikoni videon e themeluesit të ‘Facebook-ut’, duke folur kinezisht:

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close