fbpx

Reali fitoi pa problem, Baseli barazon (Video)

Skuadra mbretërore, Real Madridit, ka arritur të shënojë fitore ashtu sikurse pritej kundër Schalkes.

Spanjollët triumfuan në udhëtim 2:0, duke marrë një epërsi të lartë para takimit të kthimit në Santiago Bernabeu.

Cristiano Ronaldo (26’) dhe Marcelo (79’) shënuan golat e këtij triumfi të Realit.

E, në barazim 1:1 u mbyll sfida mes Baselit të shqiptarëve dhe Portos e zhvilluar në Zvicër.

Gonzalez (11’) kaloi Baselin në epërsi në këtë sfidë, mirëpo një gol nga penalltia i Danilos (79’) barazoi shifrat.

Taulant Xhaka luajti 90 minuta në këtë sfidë, teksa Shkëlzen Gashi 83 minuta, duke u zëvendësuar nga Hamoudi. Arlind Ajeti qëndroi në bankën rezervë.


Goal Gonzalez – Basel 1-0 FC Porto – 18-02-2015 by Video-Live


Goal (Penalty) Danilo – Basel 1 – 1 FC Porto… by FVO_HD


Goal Cristiano Ronaldo – Schalke 0-1 Real… by Video-Live


Goal Marcelo – Schalke 0-2 Real Madrid (18.02… by 109253pr

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close