fbpx

Mot me diell dhe vranësira

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me periudha me diell, ndërsa në pjesët juglindore kryesisht me vranësia dhe më ftohtë me shi dhe borë lokal. Do të fryjë erë e matur nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus pesë deri në zero, ndërsa e ditës prej një deri në shtatë gradë Celsius. Në Shkup moti do të jetë me me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha me diell me erë të matur nga verilindja.

Temperatura do të lëshohet deri në minus katër gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri në gjashtë gradë celzius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close