fbpx

Teuta Arifi takohet me ambasadorin e Finlandës dhe Suedisë

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, sot ka realizuar një takim të përbashkët me ambasadorët e Finlandës dhe Suedisë, Sh.T. z. Timo Rajakangas dhe Sh.T. z. Mats Staffansson.
Në takim, Arifi ia prezantoi ambasadorëve prioritetet e komunës për të ardhmen, punën që është bërë deri tani dhe pikat e përbashkëta ku mund të thellohet bashkëpunimi midis Suedisë, Finlandës dhe Komunës së Tetovës.

Lajme të ngjashme

Back to top button