fbpx

Sejdiu: Kosova është shtet i ri, e presin sfida të shumta

Ish-Presidenti i Kosovës dhe nënshkruesi i parë i Deklaratës së Pavarësisë, Fatmir Sejdiu, ka vlerësuar se 17 shkurti i 2008-ës është ngjarja më e rëndësishme e historisë së Kosovës.

Sipas tij, Kosova në kohën e sprovave të para ka treguar qëndrueshmëri si shtet, ndërsa ka theksuar se, Kosovën si shtet i ri, e presin sfida të shumta./Epoka e Re/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close