fbpx

Arsenali në mesin e më të mirëve në FA Cup

Arsenali është kualifikuar për në raundin tjetër të FA Cup, pasi në Emirates Stadium, mundi Middlesbrough me rezultat 2:0.

Heroi i Arsenalit në këtë ndeshje, ishte sulmuesi Oliver Giroud, që ditë më parë u shpallë lojtari më “hot” në Premierligë.
Giroud të dy golat i realizoi në pjesën e parë, duke shënuar në minutën e 27’ dhe 29’.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close