fbpx

Gjykata e Apelit deri ditën e martë duhet që të vendos për Kezharovskin

Gjykata e apelit në Shkup, më së voni deri ditën e martë duhet që të sqarohet nëse gazetari Tomisllav Kezharovski do të ngel në liri të kushtëzuar ose duhet kthyer në burg dhe t`i kryej edhe tri muaj nga dënimi me burg.

Gjykata e apelit ia uli dënimin Kezharovskit nga katër vite e gjysmë në dy, pasi ia llogaritën paraburgimin.

Parashtrohet pyetja, po paraburgimi pa fund i shqiptarëve në rastin e Sopotit a do të duhej llogaritur?

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close