fbpx

Thaçi: Ish shefi i DSK-së është nënshkrues i dosjes time

Sipas kreut të PDSH-së Menduh Thaçi afera e përgjimit nuk është diçka e re, ato kanë ndodhur që më 1993. Por e palejueshme është që sipas tij, “xhelati i djeshëm të paraqitet si viktimë”.

“Ish shefi i DSK-së është nënshkrues i dosjes time. Nuk besoj se do jetë kredibil ky gjyq, fola me ambasadorin e BE-së Orav, ideja është që të ngremë gjyq special me asistencë të plotë të ndërkombëtarëve. Këtu përgjojnë nga brenda, nga jashtë dhe këtë e kam pasur që në moshë të re. Pra, është degjeneruar demokracia dhe shteti ligjor dhe janë parashenja të një sëmundje të madhe, bllokimi i procesit integrues. Mua nuk më shkakton kurrfarë përshtypje kjo, por kur survejohen pjesëtarë të familjes, kjo shkakton neveri”, ka thënë Thaçi për RTV21.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close