fbpx

Sportradar: Futbolli shqiptar më i korruptuari në botë

Futbolli shqiptar është më i korruptuari në botë. Me këtë përfundim del “Sportradar”, shoqëria eksperte për monitorimin e kuotave të basteve.

Sipas studimit të kryer prej tyre pas Shqipërisë tre vendet e para plotësohen me Italinë dhe Moldavinë.

Në 10m vendet me korrupsionin më të lartë në futboll janë edhe Estonia, Greqia, Rusia dhe Maqedonia.

Studimi për korrupsionin në futboll është publikuar edhe nga mediat italiane. /albeu

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close