fbpx

Napoli u bë viktimë e Palermos

Skuadra e Palermos i ka dhënë leksione Napolit, të cilin e mundi me rezultat të thellë 3:1 në kuadër të Serie A.

Golat për ekipin sicilian i kanë realizuar: Achraf Lazaar (14), Franco Vazquez (36) dhe Luca Rigoni (65).

Kurse, golin e vetëm për ekipin mysafir e ka realizuar Manolo Gabbiadinitetë minuta pa përfunduar takimi.

Pas kësaj fitore, Palermo është ngjitur në kuotën e 33 pikëve, derisa Napoli ka mbetur në kuotën e 42 pikëve.

Lajme të ngjashme

Back to top button