fbpx

Bayerni i pamëshirshëm ndaj Hamburgut

Bayern Munich e ka treguar forcën e vërtet. Ekipi i Pep Guardiolas e ka mposhtur Hamburgun me rezultat të thellë 8:0.

Golat për ekipin bavarez i kanë realizuar Arjen Robben(36 dhe 47), Thomas Muller (21 dhe 55), Robert Lewandowski (56), Frank Ribery (69) dhe Mario Gotze (88)

Pas kësaj fitore, Bayern Munich ka blinduar vendin e parë në tabelë me 52 pikë të tubuara, dhjetë më shumë sesa Wolfsburg, i cili barazoi me Bayern Leverkusesnin (4:4).

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close