fbpx

Manu Çao me përkrahje për Plenumin Studentor (FOTO)

Artisti Francez me origjinë nga Spanja Manu Çao, në profilin e tij në Facebook ka publikuar një fotografi ku shkruan “Përkrahje për Plenumin Studentor në Shkup”, me çka solidarizohet me studentët të cilët katër ditë e kanë okupuar ndërtesën e Fakultetit Filologjik/Filozofik ndërsa para dy ditëve është okupuar edhe Fakulteti i makinerisë në Shkup.

Studentët e Plenumit që në fillim kanë marr përkrahjen e studentëve dhe profesorëve me renome nga rajoni dhe gjithë bota.

Ato në faqen e Facebook-ut kanë publikuar një video ku profesorët, aktivistët dhe artistët kanë dhënë përkrahje për shpalljen e zonës autonome.

11002603_10155211855750722_5963662003494213943_n-702x336

Lajme të ngjashme

Back to top button