fbpx

Rama: Nisi rikuperimi në zonat e përmbytura, 400 dele për një familje në Ferras

Qeveria shqiptare ka filluar rikuperimin e dëmeve në zonat e përmbytura në jug të vendit, duke nisur me zëvendësimin e bagëtive të mbytura në Ferras të Fierit.

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet stausit të tij në rrjetin social ne Facebok është shprehur sot se nisi rikuperimi i bagëtive të humbura nga përmbytja.

“Dite me diell në Ferras tek ferma e Nebi Resulajt dhe djemve te tij të palodhur, ku sollëm 400 dele për të zevendesuar kopene e mbytur:-)”, shkruan Rama.

Lajme të ngjashme

Back to top button