fbpx

Kryeministri serb të hënën arrin në Shkup

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç të hënën do të arrij në Shkup për një vizitë zyrtare dhe të takohet me kreun më të lartë të shtetit, presidentin, Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin,Nikolla Gruevski.

Vizita e kryeministrit serb vjen në vigjilje të skandalit të madh të përgjimeve në Maqedoni ku lideri Zoran Zaev ka paralajmërur se brenda javës së ardhshme do ti publikoj ‘bombat” tjera që kanë të bëjnë me krimin dhe korrupsionin e funksionarëve të lartë shtetëror.

Ndërkoh shefi i diplomacise serbe në Shkup do të arrin ditën e mërkur.

Lajme të ngjashme

Back to top button