fbpx

Mot me diell dhe i ftohtë

­ Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht stabil dhe i thatë. Në mëngjes ftohtë, ndërsa gjatë ditës më ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 10 deri në minus dy, ndërsa ajo e ditës prej tre deri në 11 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me erë të dobët veriore.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus pesë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në nëntë gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close