fbpx

Nëse s’do më duash më

“Nëse pak nga pak s’do më duash më, pak e nga pak s`do të të dua as unë”

Pablo Neruda është një ndër poetët më të mirë të të gjitha kohërave. Emri i tij i vërtetë është Neftali Ricardo Reyes Basoalto ndërsa emrin Pablo Neruda e kishte emër artistik. Vjen nga Spanja dhe është fitues i çmimit Novel për letërsi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close