fbpx

Ejupi vesh fanellën e Slaven Belupo

Një ndër sulmuesit më të mirë shqiptarë, shkupjani Muzafer Ejupi ka arritur të bëhet futbollist i kampionatit kroat, më saktësisht tani do të bartë fanellën e skuadrës Slaven Belupo.

Në faqen zyrtare të vet futbollist si dhe skuadrës kroate, është konfirmuar lajmi ku mes tjerash ka shkruar. “Slaven Belupo ka marrë edhe një përforcim. Klubit nga Koprivnica i është bashkuar sulmuesi Muzafer Ejupi, i cili ka luajtur për Vardarin, Metalurgun, Shkëndijën, Horizontin dhe Songkhla United nga Tajlanda”. / Portalb /

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close