fbpx

MPB: Numri i qytetarëve kosovarë që hyjnë në Maqedoni nuk është i madh

Ministria e Punëve të Brendshme mohoi të ketë rritje të fluksit të shtetasve kosovarë që hyjnë në Maqedoni.

Zëdhënësja Marija Jakovlevska nuk saktësoi se cili është numri i kosovarëve, por tha vetëm se në 10 ditët e fundit kanë hyrë 2.000 deri 3.000 të huaj, mes të cilëve, siç u shpreh, ndoshta mund të ketë edhe shtetas kosovarë.

“Ky numër është normal për këtë periudhë të vitit. Sipas të dhënave që kam, nuk ka shtim të kalimeve në vendin tonë gjatë muajit janar. Shërbimet tona gjithashtu nuk kanë vënë re shtim të shtetasve kosovarë që qëndrojnë në Tetovë, Gostivar dhe Kumanovë”, tha zëdhënësja e MPB-së.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close