fbpx

Mourinho dhe Ancelotti kandidat për kreun e Bayernit

Pep Guardiola mund të largohet nga Bayern Munich pasi t’i saldoj kontrata në verën e vitit 2016. Por, nëse ndodh një gjë e tillë, atëherë janë dy trajner të cilët mund ta marrin drejtimin e ekipit nga Allianz Arena.

Sipas ish legjendës së Gjermanisë, Lothar Mateus, ata janë: Jose Mourinho, i cili aktualisht drejton Chelsean, dhe trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti.

“Jnanë vetëm dy trajnerë jashtë vendit që përshtaten me profilin e Bayernit. Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti, këta të dy duhet të jetë në krye të listës së Bayernit, nëse janë të lirë gjatë verës së vitit 2016”, ka theksuar Mateus.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close