fbpx

Sofijanovska është e gatshme që të tërhiqet nga Komisioni

Drejtoresha e Klinikës për sëmundje të fëmijëve, doktor Aspazija Sofijanova, ndjen keqardhje për situatën me Tamaran e vogël dhe thotë se është e gatshme ta pranojë fajin, si dhe të jep dorëheqje morale si anëtare e Komisionit dhe të tërhiqet nga funksioni.

Lidhur me shkrimet në media lidhur me rastin Tamara Dimovska, ajo sot ka dërguar një deklaratë me shkrim me qëllim, siç thotë, ti sqarojë faktet dhe detajet që ajo I ka të njohura.

Ajo fajëson këshillin e mjekëve se ka marë një vendim të vonuar për trajtimin jashtë vendit të vogëlushes.

“Un jam e gatshme të hap dorëheqje nga Komisioni. Un e kamë parë gabimin të bërë nga komisioni i cili votoi kundër mjekimit dhe jam angazhuar personalisht gjithçka që ishte në dorën time”, shprehet Sofijanovska.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close