fbpx

Përleshje mes shqiptarëve dhe algjerianëve në kamp azili (VIDEO)

Një video që po qarkullon në internet shihen shqiptarët e Kosovës dhe algjerianët duke u konfrontuar fizikisht. Ata përplasur në mes vete.

Sipas videos, arsyeja e përplasjes ishte vjedhja e gjësendeve që bëhej nga algjerianët. Azilantë nga Kosova kanë treguar, po ashtu, se kanë pasur edhe ngacmime seksuale nga azilantë të shteteve tjera.

Lexojeni të plotë përshkrimin e videos

Me daten 08/02/2015, ne nje kamp azili te Gjermanise ne Frankfurt rreth ores se mesnates nje grup prej rreth 10 personave me nenshtetesi algjeriane kan tentuar te hyjn fshehurazi ne dhomat e kosovareve. Perkatesisht ne dhomat e nje grupi nga qyteti i Vushtrrise, e keta te fundit i kan degjuar levizjet dhe kan filluar perleshjet. Ne perleshje jane perdore mjete te forta si shufra hekuri. Pasojat e kesaj perleshje po i mbajne algjerianet prej te cileve 9 persona jane te shtruar ne spitale, te cilit gjate perlshjeve kane mbetur pavetedije. Vlene te ceket se sigurimi i kampit nuk ka pas guxim te nderhyje deri sa ka arrite policia pas 45minutave. Te arrestuar nuk ka per çudi por vlen te permendim edhe unitetin e shqiptarve te ciletishin te bashkuar. Arsyeja e perleshjes ishte tentimi i vjedhjes se gjesendeve personale nga algjerianet gje e cila ju kushtoi shtrenjte! Si e komentoni ju ngjarjen

Tags

Lajme të ngjashme

Komentet

Back to top button
Close