fbpx

Rrëzohet nga kati i pestë hendbollistja nga Maqedonia

­ Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll, Robertina Meçevska është rrëzuar nga kati i pestë dhe për momentin po lufton për jetën në Qendrën Emergjente në Shkup.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Ostrovë të Shkupit, prej ku Meçevska menjëherë është transportuar në Qendrën Emergjente në Shkup. Sipas SPB Shkup, Qendra Emergjente në orën 16 e 45 minuta ka njoftuar se është sjellë personi femër R.M. (1984) nga Shkupi në gjendje jokontaktibile, me lëndime nga rrëzimi i lartë në rrugën “Vlladimir Komarov”.

Ekipet e MPB­së po bëjnë ekspertizë, me ç’rast do të kumtohen shkaqet për rrëzimin. Robertina Meçevska deri më tani ka luajtur për disa ekipe të Maqedonisë, ndërsa nga muaji i kaluar është anëtare e KHF Vardar

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close