fbpx

Kremlini: Askush nuk e kërcënon dot Putinin

Kremlini ka “kërcënuar”, duke thënë se askush nuk mund tai vendosë dot ultimatum Vladimir Putinit dhe ka shtuar se Rusia “nuk ka prekur asnjë shtet dhe se nuk është luftënxitëse”.

Ky reagim vjen pasi kancelarja gjermane Angela Merkel kishte thënë se Putini duhet të pajtohet me planin rreth paqes së Ukrainës deri ditën e mërkurë.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov i tha radios ‘Govorit Moskva’ se askush nuk mund ti flasë Putinit me një gjuhë ultimatumi.

Shtetet e Bashkuara po mendojnë ta armatosin Kievin kundër separatistëve rusë në lindje të vendit./albeu

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button