fbpx

Shitje rekorde e të drejtave TV të Premier Ligës

Kampionati më atraktiv i futbollit, Premierliga, ka njoftuar se ka shitur të drejtat televizive për sezonet 2016-2019, për një vlerë rekorde të televizionet Sky Sport dhe BT.

Ky marrëveshje kap shifrën e mbi 5 miliardë funte, dhe njëherit është çmim rekord në aspektin e të drejtave televizive të shitura ndonjëherë nga Premierliga.
Deri të rritja kaq e madhe e çmimit të të drejtave televizive, sigurisht ka shtyrë edicionet e fundit të Premierligës, dhe konkurrenca e madhe në këtë kampionat.

Lajme të ngjashme

Back to top button