fbpx

Shtohen problemet për Realin

Cristiano Ronaldo nuk po tregohet aspak i rrezikshëm gjatë vitit 2015. Sipas të përditshmes sportive spanjolle, Marca, ylli i Real Madridit ka ende ka probleme me gjurin e majtë, dhe nuk po mund ta jap maksimumin.

Portugezi, i cili ka realizuar vetëm dy gola gjatë vitit 2015, së fundi është vizituar nga mjeku Mikel Sanchez. Kurse, lëndimi i “tendonitis”, nënkupton se sportisti duhet të pushojë deri në gjashtë javë, së paku.

Por, një mungesë kaq e gjatë e portugezit do të thotë shumë për Real Madridin, i cila po ndihet hap pas hapi nga Barcelona.

Lajme të ngjashme

Back to top button