fbpx

Reus nuk e tradhëtoi Dortmundin

Marco Reus ka zhgënjyer skuadrat e mëdha europiane, Real Madridin, Manchester Unitedin dhe Barcelonën, duke vazhduar kontratën me Borussia Dortmunidn.

Reprezentuesi gjerman, i cili ka nënshkruar deri në vitin 2019, zbuluar arsyet përse ka vendosur të vazhdoj kontratën me Borussia Dortmundin, edhe pse kushte oferta nga disa klube të mëdha.

“Unë jam i lumtur që t’iu njoftoj për vazhdimin e kontratës time deri në vitin 2019. Zemra ime ka vendosur për vazhdimin e kontratës”, ka shkruar Reus në facebook.

Ai kishte kontratë deri në vitin 2016, por në fund të këtij sezonit skuadrat e interesuara kishin mundësi ta blinin yllin gjerman për 25 milion euro.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close