fbpx

Katër kandidatë për kreun e FIFA-s

Institucioni më i madh i futbollit, FIFA, po vazhdon përgatitjet për zgjedhjet presidenciale të 29 majit.
Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, ka njoftuar se zyrtarisht janë katër kandidatë për president të këtij institucioni.

Sep Blatter, Princi Jordanisë Ali Bin Al-Hussein, presidenti i federatës holandeze, Michael van Prague dhe Luis Figo, janë katër kandidatët për kreun e FIFA-s.

Zgjedhjet për president të FIFA-s, do të mbahen me 29 maj të këtij viti.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close