fbpx

Bale do ti përballojë kritikat

Në javët e fundit Gareth Bale është fishkëllyen nga tifozët e Real Madridit pasi është tregur egoist në disa raste.

Por, Chris Coleman, selektori i Uellsit, beson se ish-anëtari i Tottenhamit, është i fortë për t’i përballuar kritikat nga tifozët e Real Madridit.

“Ai mund t’i përballoj kritikat. Unë nuk jam i shqetësuar në lidhje me të. Nëse ju transferoheni në Real Madirid për një shumë të mëdha parash duhet ta dini se jeni në qendër të vëmendjes”, ka deklaruar ai për BBC Sports.

“Në sezonin e parë Të Bales në Real fituan Ligën e Kampionëve, dhe ai ishte një pjesë e madhe e kësaj fushate. Tani është radha për të marrë disa kritika. Kjo nuk do ta shqetësoj atë. Ai do të jetë mirë”, ka theksuar Calemente.

Lajme të ngjashme

Back to top button