fbpx

SwissLeaks, VIP-at që fshehin milionat në Zvicër

Gazeta “Le Monde” publikon listën e personave VIP të përfshirë në evazion fiskal, duke fshehur paratë e tyre në bankat private zviceriane.

Raporti i botuar nga gazeta franceze sjell të dhënave mbi personazhe të njohur të botës së politikës, biznesit, sportit por edhe artit të cilët janë pjesë e avazionit fiskal duke fshehur paratë e tyre, në mënyrë që të mos paguajnë taksat.

Sipas së përditshmes në listën e gjatë renditen stilisti Valentino Garavani, bisnesmeni Flavio Briatore, këngëtarja Tina Turner, mbreti i Jordanisë Abdullah II dhe mbreti i Marokut, Mohamedi VI, artistët Phil Collins, John Malkovich, Joan Collins, Elle MecPherson si dhe pilotët Valentino Rossi e Fernando Alonso./NOA

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close