fbpx

Bregu i Fildishtë sundues i Afrikës

Kombëtarja e Bregut të Fildishtë është kampione e kontinentit të Afrikës. Kombëtarja e Yaya Toure, ka mposhtur në finale Ganën, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 9:8.

Koha e rregullt dhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta, nuk sollën asnjë gol, duke bërë që fati i këtij takimi, të vendoset pas ekzekutimit të penalltive.
Në penallti, ishte kombëtarja e Bregut të Fildishtë që u tregua më e saktë, duke fituar turneun më të madh afrikan.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close